Licensed to Corydon H.S. Panthers      HY-TEK's Meet Manager 5/11/2017 09:59 PM
                   2017 Mid Southern Conference - 5/11/2017                    
                          Corydon Central High School                          
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Tyler                Clarksville              11.51Q  2 
  2 Sparkman, Kaden              Scottsburg               11.59Q  3 
  3 Brishaber, Evan              Salem High Schoo         11.61Q  1 
  4 Woodward, Trey               Charlestown              11.71Q  2 
  5 Graf, Jacob                  Silver Creek Hig         11.72Q  1 
  5 Lawler, Brenden              Charlestown              11.72Q  3 
  7 Stewart, Jacob               Eastern High Sch         11.79q  2 
  8 Thomas, Wade                 Corydon Central          11.83q  2 
  9 Hoffman, Bradon              Silver Creek Hig         11.90   3 
 10 Covert, Reece                Brownstown               11.96   1 
 11 Outcalt, Zach                North Harrison H         12.00   1 
 12 Burns, Preston               Scottsburg               12.12   2 
 13 Stuckwisch, Grant            Brownstown               12.17   3 
 14 Cornett, Derek               Salem High Schoo         12.28   2 
 15 Jackson, Michael             Clarksville              12.38   1 
 16 Harbold, John                Austin                   12.41   1 
 17 Emerson, Collin              Austin                   12.64   3 
 18 Mercer, Canaan               Corydon Central          12.87   1 
 19 Stewart, Zachary             North Harrison H         13.20   3 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brishaber, Evan              Salem High Schoo         11.28   10   
  2 Sparkman, Kaden              Scottsburg               11.52    8   
  3 Martin, Tyler                Clarksville              11.58    6   
  4 Woodward, Trey               Charlestown             J11.58    5   
  5 Lawler, Brenden              Charlestown              11.59    4   
  6 Graf, Jacob                  Silver Creek Hig         11.62    3   
  7 Stewart, Jacob               Eastern High Sch         11.94    2   
  8 Thomas, Wade                 Corydon Central          12.21    1   
Preliminaries
  9 Hoffman, Bradon              Silver Creek Hig                
 10 Covert, Reece                Brownstown                      
 11 Outcalt, Zach                North Harrison H                
 12 Burns, Preston               Scottsburg                      
 13 Stuckwisch, Grant            Brownstown                      
 14 Cornett, Derek               Salem High Schoo                
 15 Jackson, Michael             Clarksville                     
 16 Harbold, John                Austin                          
 17 Emerson, Collin              Austin                          
 18 Mercer, Canaan               Corydon Central                 
 19 Stewart, Zachary             North Harrison H                
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Graf, Jacob                  Silver Creek Hig         23.54Q  1 
  2 Sparkman, Kaden              Scottsburg               23.58Q  3 
  3 Martin, Tyler                Clarksville              24.23Q  2 
  4 Brishaber, Evan              Salem High Schoo         23.57Q  1 
  5 Covert, Reece                Brownstown               23.79Q  3 
  6 Woodward, Trey               Charlestown              24.24Q  2 
  7 Hoffman, Bradon              Silver Creek Hig         23.81q  3 
  8 Calhoun, Dustin              Scottsburg               23.95q  1 
  9 Dickens, Charles             Charlestown              24.19   3 
 10 Lee, Logan                   Corydon Central          24.46   2 
 11 Stuckwisch, Grant            Brownstown               24.82   1 
 12 Thomas, Wade                 Corydon Central          24.83   1 
 13 Outcalt, Zach                North Harrison H         25.21   2 
 14 McEwen, Murphy               Clarksville              25.92   3 
 15 Thompson, Jacob              Salem High Schoo         25.95   3 
 16 Stewart, Jacob               Eastern High Sch         26.17   2 
 17 Walker, Taylor               North Harrison H         26.58   1 
 17 Bequereet, Ethan             Austin                   26.58   2 
 -- Emerson, Collin              Austin                      NT   1 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Woodward, Trey               Charlestown              23.15   10   
  2 Martin, Tyler                Clarksville              23.24    8   
  3 Brishaber, Evan              Salem High Schoo         23.27    6   
  4 Sparkman, Kaden              Scottsburg               23.68    5   
  5 Graf, Jacob                  Silver Creek Hig         23.77    4   
  6 Calhoun, Dustin              Scottsburg               24.04    3   
  7 Hoffman, Bradon              Silver Creek Hig         24.29    2   
  8 Covert, Reece                Brownstown               25.44    1   
Preliminaries
  9 Dickens, Charles             Charlestown                     
 10 Lee, Logan                   Corydon Central                 
 11 Stuckwisch, Grant            Brownstown                      
 12 Thomas, Wade                 Corydon Central                 
 13 Outcalt, Zach                North Harrison H                
 14 McEwen, Murphy               Clarksville                     
 15 Thompson, Jacob              Salem High Schoo                
 16 Stewart, Jacob               Eastern High Sch                
 17 Bequereet, Ethan             Austin                          
 17 Walker, Taylor               North Harrison H                
 -- Emerson, Collin              Austin                          
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lee, Logan                   Corydon Central          52.26   2  10   
  2 Covert, Reece                Brownstown               53.34   2   8   
  3 Hawkins, Koby                Austin                   54.16   2   6   
  4 Shewmaker, Ryan              Corydon Central          54.37   2   5   
  5 Everitt, Isaac               Scottsburg               55.19   2   4   
  6 Grant, Dylan                 Silver Creek Hig         55.40   1   3   
  7 Copas, Spencer               Silver Creek Hig         55.41   2   2   
  8 Wallingford, Parker          Eastern High Sch         56.14   2   1   
  9 Dukes, Dylan                 North Harrison H         56.19   1 
 10 Fish, Bradon                 Brownstown               57.07   1 
 11 Bane, Keegan                 Salem High Schoo         57.43   2 
 12 McEwen, Murphy               Clarksville            1:10.15   1 
 13 Jackson, Michael             Clarksville            1:12.40   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bottorff, Mathew             Silver Creek Hig       2:04.14   2  10   
  2 Blackburn, Lauren            Corydon Central        2:07.32   2   8   
  3 Barton, Boone                Silver Creek Hig       2:08.71   2   6   
  4 Glordan, Ben                 Corydon Central        2:11.41   2   5   
  5 Rusch, Ben                   Austin                 2:11.70   1   4   
  6 Coats, Matt                  Eastern High Sch       2:13.06   2   3   
  7 Lee, Cameron                 Brownstown             2:14.97   2   2   
  8 Lerud, Brian                 North Harrison H       2:15.74   2   1   
  9 Riley, Brandon               Austin                 2:17.08   1 
 10 Purlee, Quentin              Eastern High Sch       2:17.77   2 
 11 Bower, Zach                  Charlestown            2:23.38   1 
 12 Cobb, Jonathan               Salem High Schoo       2:30.05   1 
 13 Adams, Harrison              Charlestown            2:35.32   1 
 14 McKim, Isaac                 Clarksville            2:56.58   1 
 -- Adams, Brock                 Scottsburg                  NT   2 
 -- Keifer, Evan                 Scottsburg                  NT   2 
 -- Carroll, Ethan               Brownstown                  NT   2 
 -- Evans, Keegan                Salem High Schoo            NT   2 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephens, Cameron            Silver Creek Hig       4:38.76   10   
  2 Poe, Luke                    Silver Creek Hig       4:43.50    8   
  3 Blackburn, Lauren            Corydon Central        4:48.94    6   
  4 Ross, Jacob                  Corydon Central        4:51.05    5   
  5 Sill, Brandon                Eastern High Sch       4:52.19    4   
  6 Rusch, Ben                   Austin                 4:52.43    3   
  7 Riley, Brandon               Austin                 4:53.42    2   
  8 May, Alex                    Scottsburg             4:54.49    1   
 -- Carroll, Ethan               Brownstown                  NT  
 -- Light, Joseph                Scottsburg                  NT  
 -- Deaton, Harlan               Brownstown                  NT  
 -- Huff, james                  Salem High Schoo            NT  
 -- Vogt, Jax                    Salem High Schoo            NT  
 -- McKim, Isaac                 Clarksville                 NT  
 -- Purlee, Quentin              Eastern High Sch            NT  
 -- McCoy, Josh                  Charlestown                 NT  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephens, Cameron            Silver Creek Hig      10:17.36   10   
  2 Coots, preston               Silver Creek Hig      10:26.53    8   
  3 Fugate, Ethan                Austin                10:35.20    6   
  4 Guthrie, Uriah               Eastern High Sch      10:39.22    5   
  5 Abner, Blaze                 Corydon Central       10:41.56    4   
  6 May, Alex                    Scottsburg            10:49.88    3   
  7 Ross, Jacob                  Corydon Central       10:58.71    2   
  8 Deaton, Harlan               Brownstown            11:04.70    1   
  9 Watts, Luke                  Austin                11:09.44  
 10 Light, Joseph                Scottsburg            11:25.47  
 -- Long, Chase                  North Harrison H            NT  
 -- Vogt, Jax                    Salem High Schoo            NT  
 -- Fisher, Emory                Salem High Schoo            NT  
 -- Kruse, Aaron                 Brownstown                  NT  
 -- Russell, Cody                Eastern High Sch            NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gonzalez, Tremaine           Silver Creek Hig         14.86Q  2 
  2 Cooper, logan                Scottsburg               15.73Q  1 
  3 Delaney, Steven              Charlestown              15.54Q  2 
  4 Hobson, Seth                 Salem High Schoo         16.34Q  1 
  5 Olinger, Alec                Silver Creek Hig         17.02Q  1 
  6 Kellermeier, Andy            Brownstown               17.07Q  2 
  7 Wurtsmith, Mitchell          Charlestown              17.27q  1 
  8 Sacasas, Noah                North Harrison H         17.78q  2 
  9 Voyles, Kyle                 Corydon Central          18.30   2 
 10 Hendryx, Max                 Corydon Central          19.09   1 
 11 Gray, Jacob                  Austin                   19.82   1 
 12 Pence, Karl                  Brownstown               20.12   1 
 13 Kruger, Nathan               Scottsburg               20.16   2 
 14 Newman, Sam                  Salem High Schoo         22.42   2 
 15 Goodin, Donnie               Austin                   24.49   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gonzalez, Tremaine           Silver Creek Hig         14.49   10   
  2 Delaney, Steven              Charlestown              15.22    8   
  3 Cooper, logan                Scottsburg               15.66    6   
  4 Hobson, Seth                 Salem High Schoo         16.04    5   
  5 Wurtsmith, Mitchell          Charlestown              16.17    4   
  6 Olinger, Alec                Silver Creek Hig         16.63    3   
  7 Kellermeier, Andy            Brownstown               16.94    2   
  8 Sacasas, Noah                North Harrison H         17.81    1   
Preliminaries
  9 Voyles, Kyle                 Corydon Central                 
 10 Hendryx, Max                 Corydon Central                 
 11 Gray, Jacob                  Austin                          
 12 Pence, Karl                  Brownstown                      
 13 Kruger, Nathan               Scottsburg                      
 14 Newman, Sam                  Salem High Schoo                
 15 Goodin, Donnie               Austin                          
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Delaney, Steven              Charlestown              39.57   3  10   
  2 Gonzalez, Tremaine           Silver Creek Hig         40.26   3   8   
  3 Cooper, logan                Scottsburg               42.34   3   6   
  4 Olinger, Alec                Silver Creek Hig         42.80   3   5   
  5 Eberle, Brandon              Eastern High Sch         42.90   3   4   
  6 Hobson, Seth                 Salem High Schoo         44.73   3   3   
  7 Kellermeier, Andy            Brownstown               45.69   2   2   
  8 Sacasas, Noah                North Harrison H         46.61   2   1   
  9 Hackman, Trey                Brownstown               47.24   3 
 10 Rusch, Chase                 Austin                   47.28   2 
 11 Hendryx, Max                 Corydon Central          47.37   1 
 12 Voyles, Kyle                 Corydon Central          47.48   2 
 13 Beswick, Jeremy              Scottsburg               48.43   2 
 14 Schmidt, Dylan               North Harrison H         49.10   2 
 15 Goodin, Donnie               Austin                   51.86   1 
 16 Miller, Damien               Salem High Schoo         52.33   3 
 17 Duncan, Avery                Charlestown              54.66   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Silver Creek High School                              44.57   2  10   
     1) Gonzalez, Tremaine              2) Graf, Jacob                    
     3) Hoffman, Bradon                 4) Lukes, Isesis                  
     5) Olinger, Alec                   6) Russell, Brannon               
     7) Smith, A.J.                     8)                                
  2 Charlestown                                           45.30   2   8   
     1) Dickens, Charles                2) Lawler, Brenden                
     3) Morrow, Drashaun                4)                                
     5) Wurtsmith, Mitchell             6) Woodward, Trey                 
  3 Scottsburg                                            45.38   2   6   
     1) Beswick, Jeremy                 2) Burns, Preston                 
     3) Calhoun, Dustin                 4) Carr, Malachi                  
     5) Everitt, Isaac                  6) Myers, Hunter                  
     7) Richey, Ethan                   8) Sparkman, Kaden                
  4 Brownstown                                            47.08   2   5   
     1) Bollinger, Caleb                2) Fish, Bradon                   
     3) Kellermeier, Andy               4) Ritz, Colton                   
     5) Stuckwisch, Grant               6) Thompson, Derrick              
     7) Walker, Braeden                 8) Wilson, Brandon                
  5 Salem High School                                     47.48   2   4   
     1) Akers, Kory                     2) Brishaber, Evan                
     3) Corbin, Brandon                 4) Cornett, Derek                 
     5) Morris, Cameron                 6) Thompson, Jacob                
  6 Eastern High School                                   47.68   2   3   
     1) Hall, Ridge                     2) Jumper, David                  
     3) Stewart, Jacob                  4) Wallingford, Parker            
  7 Clarksville                                           47.69   1   2   
     1) Jackson, Derreck                2) Jackson, Michael               
     3) Martin, Tyler                   4) McEwen, Murphy                 
     5) Miles, Daveon                   6) White, Orlando                 
  8 North Harrison High School                            48.33   1   1   
     1) Book, Evan                      2) Engleman, Eldon                
     3) Outcalt, Zach                   4) Sacasas, Noah                  
     5) Schmidt, Dylan                  6) Stewart, Zachary               
     7) Troxell, Jake                   8) Walker, Taylor                 
  9 Corydon Central High School                           48.51   2 
     1) Mattingly, Austin               2) Mercer, Canaan                 
     3) Phillips, Noah                  4) Strubler, Kurt                 
     5) Thomas, Wade                    6) Voyles, Kyle                   
 10 Austin                                                50.14   1 
     1) Bequereet, Ethan                2) Brice, Dawson                  
     3) Emerson, Collin                 4) Harbold, John                  
     5) Stewart, Nathan                 6)                                
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Corydon Central High School                         3:36.62   2  10   
     1) Blackburn, Lauren               2) Carl, Dereje                   
     3) Glordan, Ben                    4) Harbeson, Elliott              
     5) Lee, Logan                      6) Phillips, Noah                 
     7) Shewmaker, Ryan                 8) Strubler, Kurt                 
  2 Charlestown                                         3:37.51   2   8   
     1) Barton, Trevor                  2) Braunecker, Bo                 
     3) Delaney, Steven                 4) Gurr, Logan                    
     5) McCoy, Josh                     6) Morrow, Drashaun               
     7) Woodward, Trey                  8)                                
  3 Scottsburg                                          3:39.64   2   6   
     1) Adams, Brock                    2) Burns, Preston                 
     3) Carr, Malachi                   4) Cooper, logan                  
     5) Everitt, Isaac                  6) Keifer, Evan                   
     7) May, Alex                       8) Sizemore, Brian                
  4 Silver Creek High School                            3:39.79   2   5   
     1) Barton, Boone                   2) Copas, Spencer                 
     3) Grant, Dylan                    4) Hoffman, Bradon                
     5) Lukes, Isesis                   6) Olinger, Alec                  
     7) Rodriguez, Kevin                8) Smith, A.J.                    
  5 Brownstown                                          3:52.34   2   4   
     1) Branaman, Robbie                2) Covert, Reece                  
     3) Fish, Bradon                    4) Hackman, Trey                  
     5) Ritz, Colton                    6) Stuckwisch, Grant              
     7) Thompson, Derrick               8) Walker, Braeden                
  6 Austin                                              3:52.89   1   3   
     1) Bequereet, Ethan                2) Gwinn, Noah                    
     3) Hawkins, Koby                   4) Riley, Brandon                 
     5) Rusch, Ben                      6) Rusch, Chase                   
  7 Salem High School                                   4:03.90   2   2   
     1) Bane, Keegan                    2) Corbin, Brandon                
     3) Hobson, Seth                    4) Miller, Damien                 
     5) Morris, Cameron                 6) Thompson, Jacob                
  8 Clarksville                                         4:37.67   1   1   
     1) Jackson, Derreck                2) Jackson, Michael               
     3) McEwen, Murphy                  4) McKim, Isaac                   
     5) Miles, Daveon                   6)                                
 -- Eastern High School                                      NT   1 
     1) Coats, Matt                     2) Endris, Nathaniel              
     3) Hall, Ridge                     4) Jumper, David                  
     5) Purlee, Quentin                 6) Wallingford, Parker            
 
Boys 4x800 Yard Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Silver Creek High School                            8:32.86   10   
     1) Barton, Boone                   2) Bottorff, Mathew               
     3) Copas, Spencer                  4) Couch, Jackson                 
     5) Howard, Chase                   6) Poe, Luke                      
     7) Smith, A.J.                     8) Stephens, Cameron              
  2 Austin                                              8:41.32    8   
     1) Gwinn, Noah                     2) Hawkins, Koby                  
     3) Riley, Brandon                  4) Rusch, Ben                     
     5) Rusch, Chase                    6)                                
  3 Brownstown                                          8:50.45    6   
     1) Carroll, Ethan                  2) Deaton, Harlan                 
     3) Fish, Bradon                    4) Kruse, Aaron                   
     5) Lee, Cameron                    6) Wilson, Brandon                
  4 Corydon Central High School                         8:53.05    5   
     1) Abner, Blaze                    2) Bachman, Dylan                 
     3) Blackburn, Lauren               4) Carl, Dereje                   
     5) Glordan, Ben                    6) Lawson, Dylen                  
     7) Ross, Jacob                     8)                                
  5 Eastern High School                                 9:00.45    4   
     1) Coats, Matt                     2) Endris, Nathaniel              
     3) Guthrie, Uriah                  4) Purlee, Quentin                
     5) Russell, Cody                   6) Sill, Brandon                  
     7) Wallingford, Parker             8)                                
  6 Scottsburg                                          9:22.27    3   
     1) Adams, Brock                    2) Bartoch, Paolo                 
     3) Combs, Tyler                    4) Everitt, Isaac                 
     5) Keifer, Evan                    6) Light, Joseph                  
     7) May, Alex                       8) Sizemore, Brian                
  7 Charlestown                                         9:34.97    2   
     1) Adams, Harrison                 2) Bower, Zach                    
     3) Gurr, Logan                     4) McCoy, Josh                    
     5) Morrow, Drashaun                6)                                
  8 North Harrison High School                          9:37.94    1   
     1) Lerud, Brian                    2) Long, Chase                    
     3) McCullum, Collin                4) Rothrock, Noah                 
     5) Spencer, Austin                 6) Weston, Andrew                 
     7) Winn, Blake                     8)                                
  9 Salem High School                                  10:13.53  
     1) Bowman, Dylan                   2) Cobb, Jonathan                 
     3) Evans, Keegan                   4) Huff, james                    
     5) Niece, Alex                     6) Vogt, Jax                      
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eberle, Brandon              Eastern High Sch       6-00.00   10   
  2 Taylor, Jordan               Salem High Schoo       5-10.00    8   
  3 Calhoun, Dustin              Scottsburg             5-08.00    5.50
  3 Hobson, Seth                 Salem High Schoo       5-08.00    5.50
  5 Kruger, Nathan               Scottsburg             5-08.00    4   
  6 Mattingly, Austin            Corydon Central        5-08.00    3   
  7 Thompson, Derrick            Brownstown             5-06.00    2   
  8 Kellermeier, Andy            Brownstown             5-06.00    1   
  9 Barton, Trevor               Charlestown            5-04.00  
 10 Duncan, Avery                Charlestown            5-04.00  
 -- Mercer, Canaan               Corydon Central             NH  
 -- Walker, Taylor               North Harrison H            NH  
 -- Poe, Luke                    Silver Creek Hig            NH  
 -- Gray, Jacob                  Austin                      NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ritz, Colton                 Brownstown            13-03.00   10   
  2 Book, Evan                   North Harrison H      12-06.00    8   
  3 Bollinger, Jacob             Brownstown            12-06.00    6   
  4 Kruger, Nathan               Scottsburg            11-06.00    5   
  5 Spencer, Austin              North Harrison H      11-06.00    4   
  6 Eberle, Brandon              Eastern High Sch      11-00.00    2.50
  6 Carpenter, Dylan             Salem High Schoo      11-00.00    2.50
  8 Marshall, Connor             Eastern High Sch      11-00.00    1   
  9 Hagan, Anthony               Silver Creek Hig       9-06.00  
  9 Bane, Keegan                 Salem High Schoo       9-06.00  
 11 Scott, Noah                  Silver Creek Hig       9-00.00  
 11 Gwinn, Noah                  Austin                 9-00.00  
 13 Thomas, Wade                 Corydon Central        8-06.00  
 14 Lee, Alex                    Corydon Central        8-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Tyler                Clarksville           21-01.25   10   
  2 Delaney, Steven              Charlestown           20-06.50    8   
  3 Eberle, Brandon              Eastern High Sch      20-00.50    6   
  4 Lawler, Brenden              Charlestown           19-11.75    5   
  5 Brishaber, Evan              Salem High Schoo      19-07.00    4   
  6 Lukes, Isesis                Silver Creek Hig      19-03.50    3   
  7 Graf, Jacob                  Silver Creek Hig      19-00.50    2   
  8 Ritz, Colton                 Brownstown            18-10.75    1   
  9 Dukes, Dylan                 North Harrison H      18-02.00  
 10 Niece, Alex                  Salem High Schoo      17-10.50  
 11 Mercer, Canaan               Corydon Central       17-02.00  
 12 Eve, Jacob                   Corydon Central       17-00.50  
 13 Troxell, Jake                North Harrison H      16-11.75  
 14 Myers, Hunter                Scottsburg            16-05.50  
 15 Wilson, Brandon              Brownstown            16-02.50  
 16 White, Orlando               Clarksville           15-11.50  
 17 Sizemore, Brian              Scottsburg            15-10.00  
 -- Hawkins, Koby                Austin                      ND  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnes, Joe                  Brownstown            57-10.00   10   
  2 Anderson, Josh               Silver Creek Hig      47-08.75    8   
  3 Finchum, Luke                Charlestown           45-03.25    6   
  4 Pinaerre, Dalton             Eastern High Sch      44-02.25    5   
  5 Underwood, Lendon            Brownstown            41-11.00    4   
  6 Mason, Jesse                 Silver Creek Hig      41-03.00    3   
  7 Gravely, Bailey              Clarksville           41-00.25    2   
  8 Callahan, Scotty             Scottsburg            40-02.00    1   
  9 Woodard, Dawson              Charlestown           39-11.50  
 10 Wood, Brian                  Corydon Central       37-11.25  
 11 Carey, Eric                  Scottsburg            36-07.50  
 12 Ward, Devon                  Austin                35-06.50  
 13 Jenkins, Bradan              North Harrison H      35-05.00  
 14 Miller, Damien               Salem High Schoo      35-01.50  
 15 Wolfe, Jesse                 Corydon Central       34-10.50  
 16 Gunter, Garrett              North Harrison H      33-07.00  
 17 Moore, Justin                Clarksville           32-08.50  
 18 Love, Ethan                  Austin                29-01.50  
 19 Hollen, Austin               Salem High Schoo      28-02.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnes, Joe                  Brownstown           160-05.50   10   
  2 Anderson, Josh               Silver Creek Hig        130-06    8   
  3 Beaver, Steven               Silver Creek Hig     128-02.50    6   
  4 Braunecker, Bo               Charlestown             116-06    5   
  5 Gravely, Bailey              Clarksville             115-08    4   
  6 Perez, Wyatt                 Eastern High Sch        110-10    3   
  7 Kershi, Valtrin              Brownstown              108-10    2   
  8 Callahan, Scotty             Scottsburg              108-09    1   
  9 Wood, Brian                  Corydon Central         107-09  
 10 Ward, Devon                  Austin                   98-03  
 11 Hollen, Aaron                Salem High Schoo         97-06  
 12 Stodham, Zach                Austin                   97-04  
 13 Wolfe, Jesse                 Corydon Central          94-04  
 14 Riley, Kameron               Scottsburg               91-08  
 15 Lynn, Eric                   Salem High Schoo         89-10  
 16 Jenkins, Bradan              North Harrison H      83-03.50  
 17 Gott, Jack                   North Harrison H         72-04  
 18 Miles, Daveon                Clarksville              71-04  
 19 Fellows, Matt                Charlestown               8-06